Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Latvijā īpaši nozīmīga ir vispārējā energoefektivitātes uzlabošana. Energoefektivitātes uzlabošana kombinācijā ar atjaunojamo energoresursu izmantošanu tās ražošanā dod iespēju Latvijai samazināt atkarību no importētajiem energoresursiem. Biomasas projekti palielina iespējas vietējo resursu izmantošanai, kas nodara mazāku kaitējumu apkārtējai videi un iedzīvotājiem. Viena no svarīgākajām uzņēmuma priekšrocībām ir spēja nodrošināt klientiem gan tehnoloģijas, gan biznesa risinājumus energoresursu izmantošanas samazināšanai ražošanā, un attiecīgi samazināt ražošanas kopējās izmaksas un palielināt saražotā produkta konkurētspēju tirgū.

Viena no BALTENEKO prioritātēm ir investīcijas energoefektivitātes uzlabošanas, kurināmā nomaiņas projektos, kā arī līdzīgos projektos Baltijas valstīs, kas dotu iespēju samazināt siltumnīcas efektu radošo gāzu (SEG) izmešu izplūšanu atmosfērā. Sekojot šai prioritātei 1998. gadā BaltEnEko (Essent Baltic) uzsāka īstenot AIJ (KĪPP – kopīstenošanas pilot fāzes projektu) projektu Ludzā, ar mērķi nomainīt kurināmo no mazuta uz koksnes atkritumiem. Projekta rezultātā pilsētas neapmierinošais centralizētā apkures sistēmas stāvoklis ievērojami uzlabojās, kļuva komerciāli dzīvotspējīgs un apkārtējai videi draudzīgs.

Projekts koģenerācijas iekārtu uzstādīšanai un enerģijas ražošanas uzsākšanai no biogāzesTallinas atkritumu izgāztuvē sekmīgi tika realizēts 2001. gadā. Šis bija pirmais tāda veida projekts Baltijas valstīs un tika īstenots sadarbībā ar uzņēmumu AS TERTS (Igaunija).

Pašreiz BALTENEKO pārziņā ir piecas pašvaldību katlu mājas, kurās tiek ražots siltums nodošanai centrālapkures sistēmā, un elektroenerģija, kas tiek nodota Latvenergo tīklā. Līdz 2003. gadam BALTENEKO sadarbojās tikai ar pašvaldību uzņēmumiem, jo līdzīgas investīcijas komerciālā uzņēmējdarbībā šķita pārāk nedrošas. Pēdējo gadu laikā Latvijas ekonomiskā situācija ir strauji uzlabojusies. Tā rezultātā uzņēmums sācis izpēti par iespējām energoprojektu investīcijām privātos uzņēmumos. Kā pirmais mēģinājums 2003. gada beigās tika īstenots projekts SIA Carnikavas Dārznieks, kas ietvēra koģenerācijas iekārtas uzstādīšanu uzņēmumā.

BALTENEKO atšķirībā no citiem uzņēmumiem Baltijas valstu enerģijas tirgū atšķiras ar to, ka piedāvā klientiem savu saražoto enerģiju un ilgstošas sadarbības iespējas. Uzņēmums nepiedāvā klientiem tikai iekārtu uzstādīšanu, atstājot iekārtu darbināšanu klienta ziņā, visbiežāk, atkarībā no klienta vēlmēm mēs piedāvājam jau gatavus produktus – siltumu un elektroenerģiju.