Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Carnikava

BALTENEKO vadībā ar Nīderlandes valdības atbalstu SIA “Carnikavas Dārznieks” siltumnīcās ir īstenots projekts “Uz tirgu orientētas dārzniecības attīstība”.

Pateicoties tam, SIA “Carnikavas Dārznieks” bija iespēja saņemt papildus finansējumu no NEFCO fondiem kā “Tīrākas ražošanas projekts”.

BALTENEKO šajā projektā ir iesaistīts kā energo servisa uzņēmums, veicot investīcijas koģenerācijas iekārtās un nodrošinot to kvalificētu ekspluatāciju un apkopi.

Lai nodrošinātu pieaugušo pieprasījumu pēc siltumenerģijas un elektroenerģijas “Carnikavas Dārznieka” katlu mājā tika uzstādīti papildus ūdenssildāmais katls un koģenerācijas iekārta. Koģenerācijas iekārtas siltuma un elektrības jauda ir attiecīgi 480 kWsilt un 312 kWel. Iekārtas piegādātājs ir ABB b.v. (Nīderlande).

Apgaismojuma sistēma siltumnīcā

Lai garantētu siltuma ražošanas iekārtu un patērētāju sabalansētu darbību tika uzstādītas siltuma akumulācijas tvertnes ar kopējo tilpumu 280 m3. Tādējādi dienas laikā, kad augiem ir nepieciešama CO2 bagātināšana no katlu dūmgāzēm, vai arī strādā koģenerācijas iekārta, siltumenerģija karstā ūdens veidā tiek uzkrāta siltuma akumulatoros. Naktī, kad palielinās siltumenerģijas patēriņš siltumnīcu apsildei siltumenerģija tiek ņemta no akumulatoriem, nedarbinot katlus.

Koģenerācijas stacija Carnikavā